PPK w małych firmach [WEBINARIUM]

Opublikowane w Aktualności

Pracownicze Plany Kapitałowe to program, który wspiera pracowników w systematycznym gromadzeniu dodatkowych środków finansowych na przyszłą emeryturę. Rozwiązanie było wprowadzane wśród pracodawców stopniowo, w zależności od liczby zatrudnianych pracowników. Właśnie dobiega końca okres przejściowy dla małych firm.

W nieprzekraczalnym terminie jakim jest 23 kwietnia 2021, zobowiązani są do podpisania umowy o zarządzanie PPK z wybraną instytucją finansową, a najpóźniej od 10 maja po podpisaniu umowy o prowadzenie mają obowiązek naliczać i pobierać wpłaty w wynagrodzeniach pracowników.

Jak przygotować się do wdrożenia i obsługi PPK w mniejszych organizacjach? Wsparciem dla działów kadrowo-płacowych są narzędzia usprawniające zarządzanie tym procesem oraz pozwalające na wgląd we wszystkie informacje o pracownikach, wynagrodzeniach i wpłatach PPK w jednym miejscu.

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu „PPK w małych firmach”, podczas którego eksperci opowiedzą o wdrożeniu Pracowniczych Planów Kapitałowych w przedsiębiorstwach zatrudniających poniżej 20 pracowników. Dołącz do spotkania i sprawdź:

  • Które podmioty są zobowiązane do wdrożenia PPK w kwietniu 2021?
  • Czy w przypadku rezygnacji wszystkich pracowników z udziału w PPK pracodawca powinien podpisać umowę o zarządzanie programem?
  • Jakie są najważniejsze obowiązki pracodawcy?
  • Wpłaty pracodawcy i pracownika.

W trakcie spotkania eksperci zaprezentują również, jak w praktyce systemy Symfonii mogą wspierać pracodawcę w zarządzaniu PPK.

Zapisz się na webinarium i dowiedz się, jak efektywnie i bezpiecznie obsługiwać PPK dzięki rozwiązaniom Symfonii – SAGE.

Webinarium poprowadzą Elżbieta Czaplicka i Oskar Sobolewski.

ZAPISZ SIĘ NA WEBINARIUM