Kadry ABC – Nowy projekt ustawy o PPK: dobry słuch, przycięte pazurki PPK i nierealne terminy

Opublikowane w Aktualności
Kierunek zmian w ustawie o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), zaproponowany w nowym projekcie z dnia 24 maja 2018 roku, określić można jako podejmowanie wszelkich działań w celu zwiększania poziomu przyszłej partycypacji. Obiecamy to, o co poproszono w toku konsultacji społecznych, usuniemy bariery, które rzekomo miały utrudniać pełen sukces PPK, a ponadto wprowadzimy ułatwienia, żeby żyło się lepiej – uważa dr Marcin Wojewódka, radca prawny w Wojewódka i Wspólnicy Sp. k.

Przykładem tego jest między innymi usunięcie z projektu kontrowersyjnych pomysłów, takich jak karanie pracodawców ograniczeniem wolności czy automatyczna obowiązkowa alokacja pracodawcy do państwowego funduszu inwestycyjnego w razie braku dokonania wyboru w odpowiednim czasie. To pozytywna odpowiedź na postulaty pracodawców.

Gwarancja prywatności środków zgromadzonych w PPK

Potwierdzono również czarno na białym prywatny charakter środków gromadzonych w ramach PPK.Prawnie jest to zbyteczne, ale medialnie ładnie się sprzeda. Dzięki takiemu zabiegowi socjotechnicznemu potencjalnym usługodawcom będzie łatwiej dotrzeć ze swoim produktem do docelowych adresatów.

Kliknij, by przeczytać cały artykuł