PulsHr.pl: Praca na śmieciówkach i samozatrudnienie będą wliczane do stażu pracy – komentuje dr Marcin Wojewódka

Opublikowane w Aktualności

Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą cieszę się z takiego rozwiązania – tak o pomyśle wliczania do stażu pracy czasu przepracowanego na umowie cywilnoprawnej lub jednoosobowej działalności gospodarczej mówi radca prawny, członek Pracodawców RP dr Marcin Wojewódka.

Obecnie praca na podstawie umowy zlecenia (bądź innej umowy o świadczenie usług, do której stosuje się przepisy o zleceniu) nie jest wliczana do okresu, od którego zależą m.in. uprawnienia urlopowe. Nie jest okresem zatrudnienia w rozumieniu przepisów prawa pracy.

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zapowiedziała rewolucyjne zmiany na rynku pracy w tym zakresie. Poinformowała, że resort pracy finalizuje projekt ustawy, który pozwoli wliczać do stażu pracy czas przepracowany na umowie cywilnoprawnej lub jednoosobowej działalności gospodarczej.

– Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą cieszę się z takiego rozwiązania. Jeśli tylko zatrudnię się na podstawie umowy o pracę i w tej firmie czy instytucji istniałby taki składnik wynagrodzenia jak stażowe, to od razu otrzymam większe stażowe lub wyższą nagrodę jubileuszową – tak propozycję resortu pracy ocenił radca prawny, członek Pracodawców RP dr Marcin Wojewódka. […]

 

TO JEDYNIE FRAGMENT, PRZECZYTAJ CAŁOŚĆ KLIKAJĄC TUTAJ