O work-life balance w praktyce dla Rzeczypospolitej

Opublikowane w Aktualności

Zapraszamy do lektury artykułu, który popełnił Dr Marcin Wojewódka oraz radczyni z Beata Bondyra z zespołu Kancelarii Wojewódka i Wspólnicy dla Rzeczypospolitej

„PRZEPISY WORK LIFE-BALANCE BYWAJĄ KŁOPOTLIWE W PRAKTYCE”

 

Wielu pracodawców nieprawidłowo stosuje przepisy o udzielaniu nowych zwolnień od pracy. Będą mieć problem z wycofaniem się z tej praktyki, ale być może narażają się też na zarzuty PIP co do wstecznych decyzji.

W 2023 r. polski ustawodawca zafundował pracodawcom i pracownikom rewolucyjne zmiany w przepisach prawa pracy. Teraz, gdy opadł już pierwszy kurz po zmaganiach pracodawców z dostosowaniem zasad ich wewnętrznej organizacji do obowiązującego prawa, po opanowaniu teorii pojawiają się pierwsze problemy z praktyką.

Z upływem czasu coraz częściej patają pytania o to, jak stosować przepisy dotyczące nowych uprawnień pracowniczych i jakie konkretnie obowiązki i prawa przyznano stronom stosunku pracy. Wątpliwości dotyczą m. in. dni wolnych przysłyugujących pracownikowi z tytułu zwolnienia od pracy z powodu działania siły wyższej oraz urlopu opiekuńczego. Często pada pytanie: jak to jest z tą siłą wyższą?

To jedynie fragment artykułu.

 

Przeczytaj całość tekstu już teraz, klikając w LINK