Nowi radcy prawni dołączyli do zespołu Kancelarii

Opublikowane w Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu Kancelarii dołączyło dwóch radców prawnych, mec. Karolina Olbromska i mec. Jacek Suchar.

Mec. Karolina Olbromska, która zasili szeregi poznańskiego biura, jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu prawa pracy. Po odbyciu aplikacji adwokackiej złożyła egzamin adwokacki. Od 2021 roku wpisana jest na listę radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

Posiada doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z bieżącym doradztwem w zakresie prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych, w szczególności w zakresie postępowań sądowych.

Mec. Jacek Suchar, który będzie pracował w Warszawie, jest radcą prawnym, absolwentem prawa na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, podyplomowych studiów Zarządzania Personelem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (Uniwersytet SWPS) oraz studiów MBA organizowanych przez GFKM przy współpracy z Uniwersytetem Erazma w Rotterdamie oraz Uniwersytetem Gdańskim.

Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z jedną z najstarszych polskich firm consultingowych oraz w warszawskich kancelariach prawnych, zajmując się zagadnieniami z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego, ubezpieczeń gospodarczych oraz prawa pracy. Posiada bogate doświadczenia w prowadzeniu sporów sądowych.

Mec. Suchar jest wykładowcą prawnych aspektów zatrudnienia na podyplomowych studiach „Specjalista ds. HR” organizowanych przez Uniwersytet SWPS (Wydział zamiejscowy w Sopocie), a także autorem książki „Jak uniknąć dyskryminacji w procesie rekrutacji i selekcji pracowników” (ODDK, 2013) oraz tekstów poświęconych tematyce prawa pracy.