Ślubowania radców prawnych

Opublikowane w Aktualności

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 4 grudnia 2012 roku  Alicja Dobrenko z kancelarii „Wojewódka i Wspólnicy” Sp.k., która decyzją Rady z 24 października 2012 roku została wpisana na listę radców prawnych, złożyła uroczyste ślubowanie radców prawnych.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Izby warszawskiej przy ulicy Żytniej 15 lok. 16 (Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe, I piętro).

Ślubowanie odebrał dziekan rady OIRP prowadzącej listę, na którą wpisany został radca.

Rota ślubowania : "Ślubuję uroczyście w wykonywaniu zawodu radcy prawnego przyczyniać się do ochrony i umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązki zawodowe wypełniać sumiennie i zgodnie z przepisami prawa, zachować tajemnicę zawodową, postępować godnie i uczciwie, kierując się zasadami etyki radcy prawnego i sprawiedliwości."

Złożenie ślubowania (obok wpisu na listę radców prawnych) jest warunkiem uzyskania prawa wykonywania zawodu radcy prawnego (art. 23 URP).

Na uroczystości obecni byli m.in. Dziekan Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych Pan Michał Stępniewski, członkowie Prezydium Rady, rodziny oraz bliscy ślubujących.

Alicja Dobrenko została wpisana na listę Radców Prawnych pod numerem WA-8583.

Kliknij, żeby zobaczyć większy rozmiar