Dr Marcin Wojewódka prelegentem podczas V edycji Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy

Opublikowane w Aktualności

W dniach 20-21 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się V EKMP, największa europejska konferencja poświęcona delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług na europejskim rynku. Współorganizatorem wydarzenia będzie Ministerstwo Rozwoju, a Gospodarzem Miasto Kraków.

Wydarzenie corocznie gromadzi właścicieli i prezesów czołowych firm usługowych, prawników i praktyków, przedstawicieli polityki i administracji oraz europejskich decydentów mających wpływ na tworzenie i interpretację polskiego i europejskiego prawa regulującego zasady delegowania pracowników za granicę.

TEMATYKA

Zasady delegowania pracowników zmieniają się obecnie częściej niż kiedykolwiek w przeszłości. Zarzuty stawiane przez zachodnioeuropejskich polityków pracodawcom z biedniejszych państw członkowskich zachęcają Komisję Europejską do systematycznego zaostrzania przepisów. Rządy państw Europy Środkowej i Wschodniej jednoczą się w obronie swojej konkurencyjności, jednak coraz bliższy wydaje się być scenariusz podziału Europy na silnych i bogatych, którzy będą narzucać korzystne dla siebie zasady dostępu do unijnego rynku słabszym i biedniejszym. W tym politycznym sporze fakty, a przede wszystkim los pracowników i ich pracodawców mają coraz mniejsze znaczenie. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło: „Delegowanie pracowników: szansa dla słabszych czy zagrożenie dla silniejszych?”. Tradycyjnie pierwszy dzień Kongresu będzie miał charakter plenarny, drugi natomiast będzie praktyczny i dedykowany przede wszystkim biznesowi.

Więcej informacji o wydarzeniu: www.ekmp.pl