Rynek po reformie emerytalnej – dr Marcin Wojewódka panelistą podczas XII Forum Funduszy Inwestycyjnych

Opublikowane w Aktualności

Polacy muszą oszczędzać na emeryturę w ramach trzeciego filaru lub w inny sposób. Takie wnioski przedstawili eksperci podczas XII Forum Funduszy Inwestycyjnych w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Doktor Marcin Wojewódka, radca prawny i ekspert w zakresie dodatkowego zabezpieczenia emerytalnego, mówi, że środki z ZUS-u nie wystarczą na zapewnienie w przyszłości wysokiej emerytury. "Nie będziemy zadowoleni z tego co otrzymamy, dlatego oszczędzanie jest niezbędne – bez względu jak to nazwiemy. Musimy zrezygnować z części dzisiejszej konsumpcji, aby odłożyć na dodatkowe środki"- wyjaśnia.

"Inwestowanie części swoich środków na rynku kapitałowym – na przykład przez Indywidualne Konto Emerytalne, czy Pracownicze Programy Emerytalne – jest niezbędne do sfinansowania przyszłych świadczeń" – uważa Jacek Fotek, wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dodaje, że inwestycja chroni również pieniądze przed inflacją w długim okresie. Wiceprezes GPW mówi, że inwestowanie w przyszłe emerytury na rynku kapitałowym ma również pozytywny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw i całej gospodarki.

Zachęcamy do zapoznania się z relacją online z wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=d_EOk0CKPEw

 

Kliknij, żeby przeczytać artykuł…