Mec. Izabela Zawacka prelegentem podczas Konferencji Drogowskazy HRM

Opublikowane w Aktualności

7 marca 2017 roku mec. Izabela Zawacka wzięła udział w Konferencji Drogowskazy HRM, zorganizowanej dla specjalistów zarządzających pracownikami w firmie.

Podczas konferencji poruszono tematy takie jak wchodzące w 2017 roku zmiany w kodeksie pracy, efektywność procedur kadrowych, czy nowoczesne zarządzanie dokumentacją pracowniczą. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję wysłuchać  wystąpień dotyczących wyzwań związanych z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników oraz łączącej się z tym roli odgrywanej przez probiznesowe działy personalne.

Mec. Izabela Zawacka wystąpiła z tematem „Nowy projekt ustawy o związkach zawodowych", który obejmował takie zagadnienia jak:

  • rozszerzenie prawa do zrzeszenia się w związki na osoby zatrudnione na innej podstawie niż umowa o pracę (np. zleceniobiorcy, samozatrudnieni, dziełobiorcy, wolontariusze);
  • uprawnienia ochronne dla działaczy, nie pracowników (ochrona przed rozwiązaniem umowy);
  • nowe zasady ustalania reprezentatywności związków zawodowych (ważne z punktu widzenia ustalania regulaminów wynagradzania pracy w firmach).

Organizatorem konferencji byli Dziennik Gazeta Prawna i Personel&Zarządzanie.

Więcej informacji na temat konferencji znajduje się na stronie: https://edgp.gazetaprawna.pl/artykuly/644242,drogowskazy-dla-pracodawcow.html