HR na szpilkach – Mąż czy partner – który z nich będzie lepiej chronionym ojcem w planowanej nowelizacji Kodeksu pracy w ramach Strategii Demograficznej 2040?

Opublikowane w Aktualności

Od czerwca do końca września trwały konsultacje społeczne ogłoszone przez pełnomocnika rządu do spraw polityki demograficznej Barbarę Sochę. W ramach Strategii opracowano wiele propozycji mających na celu przygotowanie Polski na nieuchronny kryzys demograficzny.

Patrząc na założenia Strategii Demograficznej należy zauważyć, że przewiduje ona kilka zmian dla pracodawców; w  niektórych aspektach będą one dość rewolucyjne.

Projekt ustawy powinien zostać przygotowany jesienią, a wejście w życie jest planowane na początek 2022 roku. Nie można wykluczyć, że w części rząd będzie wdrażał to wraz z dyrektywą work-life balance. W ramach konsultowanych propozycji resort rodziny planuje wprowadzenie zmian w dwóch obszarach.

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu, który dostępny jest w magazynie udostępnionym do bezpłatnego pobrania: POBIERZ MAGAZYN