Czym jest monitoring pracowników?

Opublikowane w Aktualności

Zapraszamy do lektury artykułu, który został opublikowany przez Dr. Marcin Wojewódkę oraz aplikantkę radcowską Agatę Ankersztajn na łamach HR Business Partner

„CZYM JEST MONITORING PRACOWNIKÓW ORAZ W JAKICH SYTUACJACH MOŻE BYĆ STOSOWANY”

„Czasami wykonując obowiązki służbowe, zdarza nam się zorientować, że ktoś na nas patrzy. Z tym że nie robi tego bezpośrednio, twarzą w twarz, ale poprzez podwieszone pod sufitem czy na ścianie czarne pudełeczko. A w tym pudełku czasami coś się zaświeci, odbije albo błyśnie. To właśnie znak, że Wielki Brat patrzy, a monitoring wizyjny działa. W związku z faktem, że może on ingerować znacząco w nasze życie, dobrze jest mieć wiedzę, co to jest, na jakiej podstawie działa oraz kiedy i jak wolno go naszym pracodawcom stosować.

Pierwszym etapem we właściwym wykonaniu przez pracodawcę swoich obowiązków związanych z monitoringiem wizyjnym będzie odpowiednie wprowadzenie go w życie, tj. w szczególności uzyskanie odpowiednich zgód w konkretnych sytuacjach, poinformowanie pracowników lub nowo zatrudnionego pracownika oraz oznaczenie miejsc objętych monitoringiem.”

 

To jedynie fragment Czasopisma HR Business Partner, przeczytaj całość wydania Styczeń 2023  już teraz, klikając w LINK