Jacek Suchar

Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Absolwent podyplomowych studiów Zarządzania Personelem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (Uniwersytet SWPS) oraz studiów MBA organizowanych przez GFKM przy współpracy z Uniwersytetem Erazma w Rotterdamie Soraz Uniwersytetem Gdańskim.

Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z jedną z najstarszych polskich firm consultingowych oraz w warszawskich kancelariach prawnych, zajmując się zagadnieniami z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego, ubezpieczeń gospodarczych oraz prawa pracy. Posiada bogate doświadczenia w prowadzeniu sporów sądowych.

Wykładowca prawnych aspektów zatrudnienia na podyplomowych studiach „Specjalista ds. HR” organizowanych przez Uniwersytet SWPS (Wydział zamiejscowy w Sopocie).

Autor książki „Jak uniknąć dyskryminacji w procesie rekrutacji i selekcji pracowników” (ODDK, 2013) oraz tekstów poświęconych tematyce prawa pracy.