Wojewódka i Wspólnicy wspiera polskie drużyny na Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności Destination Imagination w Pekinie

Opublikowane w Aktualności

W dniach 4-7 grudnia 2015 roku odbyła się Azjatycka Olimpiada Kreatywności Destination Imagination w Pekinie. Rolę reprezentacji Polski pełniły 4 drużyny, zdobywcy drugich miejsc w swoich poziomach wiekowych podczas X Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination – Oczyma Wyobraźni:
• Drużyna Hipnotyzerzy Mózgu ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Żorach,
• Drużyna The Olgonators z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 72 w Piasecznie,
• Drużyna Green Dream z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 72 w Piasecznie,
• Drużyna The Power of Imagination z Gimnazjum nr 1 w Józefowie.

Azjatycka Olimpiada Kreatywności zgromadziła blisko 7 tysięcy uczestników z Chin i z zagranicy. Polskie drużyny miały okazję wziąć udział w Wyzwaniu Na Już i Wyzwaniu Specjalnym, które polegało na stworzeniu kreatywnego rozwiązania określonego problemu w trakcie 24 godzin. Dzięki temu, chińscy Eksperci i zgromadzona publiczność mieli możliwość zobaczyć jak polska młodzież łączy kreatywne myślenie i twórcze rozwiązywanie problemów z zastosowaniem umiejętności z zakresu STEM (nauki, technologii, inżynierii, matematyki) oraz ART (sztuk artystycznych, improwizacji).

Drużyny ze „Szkoły Marzeń” w Piasecznie reprezentujące Polskę, zwyciężyły! Drużyna "The Olgonators" zajęła I miejsce w Wyzwaniu Specjalnym dla drużyn międzynarodowych oraz drużyna "Green Dream" zajęła I miejsce w wyzwaniu ekspresowym tak zwanym wyzwaniu "Na Już".
Serdecznie gratulujemy!

Kancelaria „Wojewódka i Wspólnicy” Sp. k. miała przyjemność wspomóc wyjazd drużyn na Olimpianę Destination Imagination w Pekinie.