Ślubowania radców prawnych

Opublikowane w Aktualności

Informujemy, że w dniu 15 czerwca 2015 roku Izabela Dziubak i Adrian Prusik z Kancelarii Prawa Pracy „Wojewódka i Wspólnicy” Sp. k., którzy uchwałą Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie z dnia 20 maja 2015 r. zostali wpisani na listę radców prawnych, złożyli uroczyste ślubowanie radców prawnych.

Uroczystość ślubowania miała miejsce w Hilton Warsaw Hotel and Convention Centre w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 63.

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy przekazać, iż Izabela Dziubak oraz Adrian Prusik zostali wyróżnieni w trakcie ślubowania za wyniki osiągnięte w trakcie aplikacji radcowskiej oraz na egzaminie radcowskim.

Rota ślubowania: "Ślubuję uroczyście w wykonywaniu zawodu radcy prawnego przyczyniać się do ochrony i umacniania porządku prawnego Rzeczypospolitej Polskiej, obowiązki zawodowe wypełniać sumiennie i zgodnie z przepisami prawa, zachować tajemnicę zawodową, postępować godnie i uczciwie, kierując się zasadami etyki radcy prawnego i sprawiedliwości".

Na uroczystości obecni byli m.in. Dziekan Rady Warszawskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych Włodzimierz Chróścik, członkowie Prezydium Rady, przedstawiciele Krajowej Izby Radców Prawnych, Ministerstwa Sprawiedliwości, Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa oraz rodziny i bliscy ślubujących.

Złożenie ślubowania – obok wpisu na listę radców prawnych – jest warunkiem uzyskania prawa wykonywania zawodu radcy prawnego (art. 23 URP).

Izabela Dziubak została wpisana na listę Radców Prawnych pod numerem WA – 11508.

 

Adrian Prusik został wpisany na listę Radców Prawnych pod numerem WA – 11739.